جمعه 18 شهریور 1401 02:31

دکتر محیط طباطبایی: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مسیر موفقیت‌های روزافزون قرار دارد

طباطبایی

رئیس کمیته ملی موزه های ایران گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سال گذشته با تغییر رفتار و برنامه بسیار موفق تر از سال های قبل ماموریت خود را انجام داده و سال خوبی را پشت سر گذاشته است.

دکتر سید احمد محیط طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه های ایران در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ درباره نقش موزه ها در حفظ میراث ناملموس و ملموس دوران دفاع مقدس اظهار کرد: موزه های شبیه به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را موزه یادمانی قلمداد می کنیم.

وی ادامه داد: این موزه ها دفاع مقدس را از ابعاد مختلف مورد توجه  قرار می دهند و از میراث ملموس و غیر ملموس حفاظت می کنند تا مردم به طور آزادانه بازدید کنند.

دکتر محیط طباطبایی تأکید کرد: موزه ها وظیفه حفاظت و معرفی میراث ملموس و غیر ملموس دفاع مقدس را بر عهده دارند که وظیفه اصلی آنهاست.

رئیس کمیته ملی موزه های ایران درباره عملکرد موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در بازنمایی دوران دفاع مقدس گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با استفاده از ابزار ها فناوری های جدید بسیار موفق و پرتلاش بوده است. اما تاثیر گذاری آن را باید در جریان روند انتقال فرهنگ به نسل جوان و کودک مشاهده کرد.

وی با اشاره به اینکه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از تکنولوژی برای ارائه دوران دفاع مقدس به درستی استفاده کرده است،  تصریح کرد: موزه در یک سال گذشته با تغییر رفتار و برنامه بسیار موفق تر از سال های قبل ماموریت خود را انجام داده و سال خوبی را پشت سر گذاشته است.

دکتر محیط طباطبایی در پایان خاطر نشان کرد: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید روندی را که در سال گذشته در تغییر رفتارها و برنامه‌ها داشته، در آینده نیز این راه را ادامه دهد.

 

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.