پنجشنبه 17 شهریور 1401 03:27

رئیس کمیته ملی موزه های ایران: موزه ها شیوه های کهن را در قالب نیاز امروز جامعه معاصر سازی می‌کنند

محیط طباطبایی

رئیس کمیته ملی موزه های ایران  گفت: موزه ها به عنوان مکان بیداری، روشنگری، حفاظت از میراث گذشته، شیوه های کهن را در قالب نیاز امروز جامعه معاصر سازی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ دکتر سید احمد طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه های ایران  امروز 30 اردیبهشت ماه در نشست علمی-تخصصی به مناسبت روز جهانی در موزه اظهار کرد:  اظهار کرد: هر فردی در هر نقطه ای از جهان که زندگی می کند باید شرایط اقلیمی و فرهنگی آن جغرافیا را درک کند البته موزه ها نهادهایی هستند که این کار را بر عهده دارند.

 وی در ادامه افزود: ایران به دلیل قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی ویژه به منزله یک راه در طول تاریخ شناخته شده است و این باعث تفاوت فرهنگی خاص ایرانی ها شده است.

 دکتر محیط طباطبایی گفت: پس از تمام تغییرات با آغاز انقلاب ارتباطات و با توجه به ذات جهانی ایران باعث شده که از این تحول جدید استقبال زیادی شود.

 رئیس کمیته ملی موزه های ایران با بیان اینکه دهکده جهانی جدید و جهانی شدن برای فرهنگ ایران مزیت است، ادامه داد: جهانی شدن به معنای کوچک شدن دنیا و تنوع است البته مدل جهانی ایران نوع دوم محسوب می شود.

دکتر محیط طباطبایی با اشاره به اینکه انقلاب ارتباطات باعث شد در جایگاه ایران میانبر بزنیم، گفت: موزه ها برای مردم یک سرزمین اهمیت ویژه ای دارد.

وی اظهار کرد: ما در ایران بر خلاف بسیاری از کشورها که دارای یک لباس و یک زبان ملی هستند، با زبان ها لباس ها و غذاهای ملی مواجه هستیم از این رو موزه او برای مردم این سرزمین اهمیت ویژه‌ای دارد.

  وی با بیان اینکه موزه ها آینده سنت هستند، افزود: موزه ها به عنوان مکان بیداری، روشنگری، حفاظت از میراث گذشته، شیوه های کهن را در قالب نیاز امروز جامعه معاصر سازی می‌کنند.

رئیس کمیته ملی موزه های ایران گفت: در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جریان هشت سال دفاع مقدس بازنمایی و فارغ از باورها و اعتقادات مذهبی شیوه دفاع تاریخی ایران معرفی شده است.

 وی تاکید کرد: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به بسیاری از سوالات افراد با استفاده از ابزار جدید و به روز پاسخ می‌دهد. یکی از مهمترین ویژگی های آموزشی جهان امروز شیوه روایت گونه است.

رئیس کمیته ملی موزه های ایران با بیان اینکه اقتصاد فرهنگی پویاترین و گسترده ترین اقتصاد در جهان است، بیان کرد: موزه ها کانون فرهنگی هستند زیرا فرهنگ را در دل جامعه نشر می دهند.

 

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید

نظرات بینندگان

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، موارد مغایر با آموزه‌های دین مبین اسلام باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.