شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > نقش بانوان در دفاع مقدس باید به گفتمان دانشگاهی تبدیل شود
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

سردار خضرایی:

نقش بانوان در دفاع مقدس باید به گفتمان دانشگاهی تبدیل شود

 

با همکاری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و سازمان بسیج جامعه زنان ، کارگروهی در خصوص تبیین نقش بانوان در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تشکیل می شود.

سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جلسه مشترک با مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن اعلام اقدامات صورت گرفته توسط موزه در خصوص نقش بانوان در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: این موزه به لحاظ این که مورد بازدید آحاد و اقشار مختلف مردم بویژه دانش آموزان و دانشجویان قرار می گیرد ؛ بهترین مکان برای ارائه نقش بانوان در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می باشد.

وی اظهار داشت : از ابتدا، آمادگی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در خصوص تبیین و ارائه نقش زنان در این حوزه اعلام شد اما برخی دستگاه ها کوتاهی کردند، اما با توجه به  رسالتی که داشتیم انجام اقدامات لازم را منوط به همکاری سایر دستگاه ها نکردیم و آنچه که امروز در موزه و سراسر نما در خصوص نقش بانوان وجود دارد حاصل تلاش موزه است که البته شاید کاستی هایی هم داشته باشد که در این خصوص آماده پذیرش هر گونه پیشنهاد و راهکار عملی هستیم.

خضرایی گفت: علاوه بر عرضه آثار و ارائه مفاهیم مرتبط با نقش بانوان در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، در حوزه نشر، برگزاری همایش و احصاء تاریخ شفاهی اقدامات مفید و موثری توسط موزه صورت گرفته است.

در ادامه مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: در هنگام بازدید از تالار های موزه اقدامات صورت گرفته کاملا مشهود بود که جای تقدیر دارد و سازمان بسیج جامعه زنان این آمادگی را دارد تا تمامی اطلاعات و کارهای محتوایی صورت گرفته در حوزه بانوان را برای عرضه و ارائه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اهداء نماید زیرا من هم معتقدم این فضا به بهترین نحو در موزه فراهم است.

اصلانی افزود: این سازمان آمادگی دارد تا در کارگروه مشترکی تمامی جوانب مورد نیاز برای تبیین نقش موثر بانوان را مورد بررسی قرار دهد.  

 


١٠:٤١ - چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠١٠    /    تعداد نمایش : ٤١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است