شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > یادمان شهدای غواص در تالار پروانه های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

یادمان شهدای غواص در تالار پروانه های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد

 
عصر روز یکشنبه یادمان شهدای غواص با حضور مشاور مدیر عامل، معاونین و مدیران محترم موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد.
در این مراسم پس از قرائت قرآن، مریم خلیل زاده مدیر پروژه یادمان؛ ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در مراسم از تمامی مسولین و همکاران گرامی که در برپایی این یادمان همکاری داشتند، تشکر نمودند. 
ایشان یادآور شدند که عبور سرافرازانه ملت ایران از هشت سال جنگ تحمیلی مرهون فداکاری های رزمندگان جان بر کف ج.ا.ا بوده که بخشی از مجاهدت های رزمندگان برای غافلگیری و نفوذ به مواضع دشمن در مناطق آبگرفتگی و رودخانه اروند به عهده صف شکنان غواص بوده که شامل نیروهای شناسایی، تخریب و تکاوران سپاه پاسداران که در عملیات های والفجر 8، کربلای 3،4، 5، خیبر و بدر وارد عمل شده اند. موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به عنوان متولی پاسداشت ارزش های ایثار و شهادت افتخار داشت این یادمان را به نام شهدای غواص برپا نماید. 
وی افزود: در این مسیر پس از امدادهای خداوند و یاری شهیدان، مرهون همراهی خانواده های معزز شهدا هستیم که خستگی را از تن همکاران دور نموده و تلاش بی وقفه مجموعه با مدیریت سردار خضرایی را به سوی اجرای این پروژه ماندگار سوق دادند.
پس از آن در مورد محتوا و روند اجرا، توضیحات خود را ارائه نمودند. اینکه هدف از بازسازی فضای اروند رود و منطقه عملیاتی غواصها، نمایش پیروزی غواصها و فتح سنگر عراقی، پیام های شهدای غواص، اجرای هلوگرام شهدای غواص، پخش فیلم مستند و روایتی از منطقه عملیاتی غواصها مظلومیت شهدای غواص دست بسته تفحص و تشییع پیکر مطهر شهدا، نمایش تاثیرگذار نامه زیبای شهید شیخ شعاعی به دخترش (یکی از شهدای غواص دست بسته عملیات کربلای 4)، ایجاد غرفه یادگاری های به جا مانده از شهید شیخ شعاعی؛  زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای غواص بوده است. ایشان در پایان نیز از حامی اصلی یادمان سردار خضرایی مدیر عامل محترم موزه و شرکت کنندگان در مراسم افتتاحیه خصوصا خانواده شهید غواص ابوالقاسم کندی و خانواده شهید ابراهیم هادی تشکر ویژه نمودند.   
در پایان جناب آقای پژوهان مشاور مدیر عامل محترم موزه با بیان این مطلب که جای ساخت همچین یادمانی در موزه خالی بود و تشکر از زحمات همکاران موزه برای به سرانجام رساندن این یادمان مراسم افتتاحیه با حضور مدعوین محترم آغاز شد.
 


١٤:٣٠ - دوشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٨٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است