شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > موزه های دفاع مقدس وسیله اند نه هدف
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران:

موزه های دفاع مقدس وسیله اند نه هدف

موزه های دفاع مقدس یک وسیله اند نه یک هدف ؛ وسیله ای که آنچه که محتوای ارزشمندی بوده است را بتوانند به بهترین ادبیات و هنر ها جلوه دهند و طیف های مختلف از آن بهره مند شود.

علیرضا جاوید معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در آیین اختتامیه همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس که در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی  و دفاع مقدس برگزار شد با بیان مطلب فوق افزود: بخشی از مخاطبان موزه های دفاع مقدس عزیزان ایثار گر ، خانواده های شهدا، رزمندگان ، جانبازان ، بسیجیان و کسانی هستند که حضورشان ارزشمند و مغتنم است اما صرفاً نباید به حضور این عزیزان اکتفا کرد چرا که فرهنگ پایداری عمومی است که همه طیف ها را به خود جذب کرد و زمینه پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را فراهم کرد.

وی ادامه داد: در موضوع موزه های دفاع مقدس هم باید به این مسئله توجه شود تا طیف های مختلف و حتی طیف هایی که منتقدند یا پیوند های کمرنگ تری داشته یا حتی پیوندی با این موضوع ندارند از آن بهره مند شوند.

جاوید اظهار داشت: جذابیت باید یکی از مختصات موزه های دفاع مقدس باشد و تلفیق عنصر جذابیت با فرهنگ و جلوه های غالب متعهدانه و با کیفیت در موزه های دفاع مقدس می تواند طیف های انبوه تری از مخاطبان را جذب کند.

 معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: ما در شاخصه های سنتی معماری ایرانی و اسلامی شاخص هایی داریم که می تواند به عنوان یک مبنا در طراحی موزه های دفاع مقدس مورد استفاده قرار گیرد و این همایش می تواند زمینه ساز یک بازنگری و نگاه مطلوب تر در این موضوع باشد.

وی بیان داشت : این همایش یک شروع است نه پایان . شروعی برای یک مسیر بی انتها که می تواند با لطف پرودگار و عزم عزیزان و متولیان کامل تر ، رو به رشد تر و مطلوب تر باشد.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به شهدای مدافع حرم تصریح کرد: شهدای مدافع حرم با ترکیبی از جوانان و با تجربه ها می آیند و می روند تا ثابت کنند که زمان و مکان تاثیری در امتداد راه اصیل اسلام و انقلاب ندارد و همواره پرچم وحدانیت و انقلاب اسلامی پایدار خواهد بود.

در پایان مراسم از 9 مقاله برتر و خانواده  شهید مدافع حرم افغانی که پایان نامه شهدایشان با موضوع معماری موزه های دفاع مقدس بود و خانواده سه شهید مدافع حرم ایرانی که شهدایشان در حوزه های مرتبط با معماری تحصیل کرده بودند تقدیر شد.

 


١٠:٥٢ - دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٨٣٥    /    تعداد نمایش : ٤٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است