شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > نظام مهندسی در جنگ غیرممکن‌ها را ممکن کرد
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس:

نظام مهندسی در جنگ غیرممکن‌ها را ممکن کرد

 

دبیر همایش ملی مبانی طراحی موزه‌های دفاع مقدس گفت: جنگی که بر کشور ما به مدت هشت سال تحمیل شد، یک اتفاق عظیم و بی بدلیل در مقایسه با سایر جنگ‌ها بود.

سید جواد هاشمی فشارکی در همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس که در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه بشر از ابتدا دستخوش جنگ های منطقه ای و حتی جهانی بوده که عواقب این جنگ ها خسارات بسیار سنگینی را بر کشور مورد هجوم قرار گرفته تحمیل کرد. اما نباید فراموش کنیم که پس از پایان جنگ، رونق ها و پیشرفت هایی در زمینه های گوناگون نظامی و تجهیزاتی در کشور ها پدیدار می شود.

وی ادامه داد: جنگی که بر کشور ما به مدت هشت سال تحمیل شد، یک اتفاق عظیم و بی بدلیل در مقایسه با سایر جنگ ها بود، و حماسه هایی که در این دوران شکل گرفت نیز بی نظیر و غرور آفرین بود.

هاشمی فشارکی تاکید کرد: هر کشوری بعد از پایان جنگ می کوشد تا با ساخت موزه هایی از حال و هوای جنگ؛ این اتفاق ناگوار را به نسل های بعد منتقل کند. تمام کشور ها برای خود موزه هایی از جنگ هایشان دارند که بیشتر به شکل ویترین است و اهداف و انگیزه های خاصی را دنبال نمی کنند اما کشور ایران با ساخت موزه های دفاع مقدس با اهداف و انگیزه های دفاع مقدسی می کوشد تا خط به خط دوران دفاع مقدس را سینه به سینه به نسل بعد و حتی آنان که روزها و نبرد رزمندگان را ندیده اند و یا حتی باور ندارند با دیدن این موزه ها حالت عجیبی در درونشان رشد می کند و به دلاوری و مظلوم واقع شدن رزمندگان در روزهای جنگ را می پذیرند.

وی بیان داشت: این رسالت ارزشمند و خطیر نظام مهندسی است که با ساخت موزه های دفاع مقدس تمام وقایع رخ داده در دوران جنگ تحمیلی را به مردم کشورمان، چه با آن عزیزانی که آن روزها را درک نکرده اند و چه آن دسته که آگاهی نسبت به جنگ ندارند نشان دهند. در پایان جنگ بحث ساخت موزه های دفاع مقدس مطرح شد، که آثار جنگ برای هویت و تاریخ کشورمان محفوظ بماند، بعد از جنگ بعضی از آثار جنگ دستخوش تغییرات قرار گرفت، مانند دشت عباس که تانک های دشمن در زمین باتلاق گیر کرده بود اما آن آثار امروز کجاست!؟؟

فشارکی گفت: صدام بعد از فتح خرمشهر گفته بود که اگر ایرانیان خرمشهر را بتوانند پس بگیرند کلید بصره را به ایرانیان خواهم داد. او به دلیل موانعی که ایجاد کرده بود به این حد از اطمینان رسیده بود که خرمشهر دیگر بازپس گرفته نخواهد شد اما رزمندگان با لطف خداوند و همت و غیرت و با تلاش های بی وقفه نظام مهندسی توانست این موانع را در هم بکوبد. نظام مهندسی در جنگ غیر ممکن ها را ممکن می کرد، با ساخت پل ها و مسیر ها راه را برای بسیاری از عملیات های طاقت فرسا باز می کرد.

 


٠٨:٣٧ - دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٨٣٤    /    تعداد نمایش : ٤٧٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است