شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > رسالت موزه های دفاع مقدس انتقال پیام مظلومیت ، مقاومت و پیروزی است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

سرلشکر صفوی:

رسالت موزه های دفاع مقدس انتقال پیام مظلومیت ، مقاومت و پیروزی است

بدون تردید پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس بزرگترین حماسه ملت ایران و کارکرد مدیریتی مسئولان جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های سیاسی و نظامی بوده است

سرلشکر دکتر سید یحیی رحیم صفوی دستیار ویژه فرماندهی معظم کل قوا و عضو حقیقی هیات امنای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در همایش ملی مبانی طراحی موزه های دفاع مقدس که صبح امروز در تالار خلیج فارس موزه دفاع مقدس برگزار شد با بیان مطلب فوق افزود: دفاع مقدس باعث بقای هویت و استقلال کشورمان شد و محصول این حماسه بزرگ در مقیاس جهانی بوجود آمدن مکتب مقاومت است که هم اکنون در سوریه ، عراق ، بحرین و یمن خود را نشان می دهد و امیدوارم ملت های مسلمان با تکیه بر همین مکتب مقاومت فلسطین مظلوم را آزاد کنند.

وی تصریح کرد:باغ موزه های دفاع مقدس عصاره فرهنگ مقاومت هستند که گنجینه دفاع مقدس را با همه مضامین و فضیلت های دفاع مقدس به نمایش می گذارند.

سرلشکر صفوی بیان داشت: جنگ یک بحران بزرگ است و رسالت مهم موزه های دفاع مقدس انتقال این مفاهیم است که جنگ تحمیلی چگونه مدیریت شد ، چگونه روحیه اعتماد به نصرت الهی ، ولایت مداری را در رزمندگان به نمایش گذاشت و چگونه مظلومیت و شجاعت را نمایان کرد.

عضو حقیقی هیات امنای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار داشت: اگر باغ موزه ها بتوانند رهبری بی نظیر حضرت امام (ره) و رزم شجاعانه، صحنه های افتخار آمیز عبور از رود ها و هور ها و دشت های تفدیده خوزستان و ارتفاعات سر به فلک کشیده غرب کشور را و حماسه های بدر و خیبر و والفجر 8 را در سپهر جهانی معرفی کنند ؛ نقطه عطفی در راستای ایجاد تمدن جدید اسلامی خواهند بود.

دستیار ویژه فرماندهی معظم کل قوا خاطر نشان کرد: مهمترین پیام باغ موزه ها در سه کلمه مظلومیت ، مقاومت و پیروزی خلاصه می شود و باید مظلومیت مردم  ایران در جنگ تحمیلی ، مقاومت بی نظیر 8 ساله ملت ایران و پیروزی های افتخار آفرین امام بزرگوار ، ملت عزیز و رزمندگان سلحشور ارتشی ، بسیجی ، پاسدار و جهادی را به نمایش بگذارند.

دکتر صفوی ادامه داد: معماری و محتوا دو مولفه تاثیر گذار در انتقال پیام ها، ارزشها و احساسات هستند و باغ موزه های دفاع مقدس باید بر تقویت و طراحی هدفمند هر دو مقوله تلاش کنند.

وی افزود: هر پدیده دو جنبه دارد ؛ یک جنبه ادراکی و دیگری جنبه ساختاری و بایستی در طراحی باغ موزه های دفاع مقدس هر دو جنبه قابل فهم، شناسایی و مناسب با مسائل فرهنگی ، ارزشی ، روحیات و عواطف ملت ما باشد.

 سرلشکر صفوی خاطر نشان ساخت: هنر معماران ، طراحان و ایده پردازان باغ موزه های دفاع مقدس این است که پیام نهفته دفاع مقدس را به مخاطب منتقل کنند و بهترین ادراک و تاثیر گذاری را در ذهن مخاطب ایجاد نمایند چرا که باغ موزه های دفاع مقدس پیوند دهنده هویت ، ارزشهای اسلامی و ملی نسل های گذشته و نسل های آینده است.

 

 


١٢:٥٢ - يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٨٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٧٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است