شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > باید از گردشگری برای شناساندن دفاع مقدس بهره ببریم
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

جانشین ستاد مرکزی راهیان نور کشور

باید از گردشگری برای شناساندن دفاع مقدس بهره ببریم

 

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در همایش ملی «موزه‌های دفاع مقدس و گردشگری» گفت:انقلاب اسلامی ایران و وقایع آن می‌تواند موضوع ناب و جدید در بحث گردشگری مورد توجه قرار گیرد.در واقع این نوع گردشگری،گردشگری تعالی‌بخش محسوب می‌شود که برای نخستین بار توسط ایران ارائه و اجرا می‌شود.

سردار علی فضلی که  در همایش ملی «موزه‌های دفاع مقدس و گردشگری» در تالار خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس تهران سخن می‌گفت،افزود: موضوع «گردشگری تعالی‌بخش» ریشه‌های دینی و علمی عمیقی دارد که با توجه کافی به آن می‌توان پیام‌های تاثیرگذاری را از مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویان تاریخ به علاقه‌مندان در جهان ارائه کرد. مقاومتی که امروزه به الگوی پایداری ملت‌های آزاده جهان تبدیل شده است.

وی به همه‌گیر بودن دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: دفاع مقدس کاملا مردمی است و همه اقشار مردم و جناح‌ها در دفاع از کشور سهم داشتند و هنوز هم بر سر موضوع دفاع مقدس با هم،هم عقیده هستند بنابراین می‌توان گفت روایت گردشگری انقلاب و دفاع مقدس روایت مقاومت مردم مقاوم ایران به جهان است.

سردار فضلی گفت:گردشگری یک صنعت و هنر محسوب می‌شود بنابراین ما هم باید از این ابزار موثر در جهت پیام‌رسانی و شناساندن وقایع انقلاب و دفاع مقدس بهره ببریم.

وی در ادامه به موضوع راهیان نور اشاره کرد و گفت:200 هزار نفر دست‌اندرکار هدایت اردوهای راهیان نور هستند که از این تعداد 76 هزار نفر مدیر کاروان،24 هزار و 500 نفر راوی،26 هزار نفر مبلغ و مبلغه و 40 هزار نفر خادم افتخاری هستند. بقیه افراد هم در دیگر بخش‌ها خدمت می‌کنند.

سردار فضلی یادآور شد: در حال حاضر بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس سالانه شده وعلاقه‌مندان از 7 استان بازدید می‌کنند. در 11 نقطه هم نمایش رزمی فرهنگی داریم. با تلاش‌های صورت گرفته در حال حاضر امکان شب‌مانی 120 هزار نفر در مناطق عملیاتی فراهم شده است و 57 یادمان با 51 زائر سرا در خدمت زائران اردوهای راهیان نور قرار دارد.

وی اظهار کرد: پیش‌بینی کرده‌ایم طی یک سال آینده 7 میلیون نفر از مناطق عملیاتی دفاع مقدس بازدید کنند.

سردار فضلی گفت: خانواده‌هایی که با خودروهای شخصی در مناطق عملیاتی حضور یابند خدمات موردنیاز به آنها ارائه می‌شود.


١٣:٥٦ - سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٨٢٧    /    تعداد نمایش : ٤٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است