شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > دفاع‌مقدس مظلوم مانده است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

سردار خضرایی:

دفاع‌مقدس مظلوم مانده است

همایش ملی «موزه‌های دفاع مقدس و گردشگری» امروز سهَ‌شنبه در تالار خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت برگزار شد.

در این مراسم که دانشجویان گردشگری نیز حضور داشتند،سردار خضرایی مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت گفت:ما به این نتیجه رسیدیم که همزمان با حضور فیزیکی افراد در محیط باغ موزه دفاع مقدس  می‌توانیم اقداماتی فراتر از موزه انجام بدهیم به گونه‌ای که پژوهشگران حوزه دفاع مقدس بتوانند از امکانات فراهم شده در باغ موزه دفاع مقدس به عنوان گنجینه ای مناسب برای فعالیت‌های پژوهشی خود بهره ببرند. 

وی گفت: معتقدیم ترویج فرهنگ دفاع مقدس با نشر امکان پیدا خواهد کرد و اگر می‌خواهیم اخلاق و رفتار دوران دفاع مقدس را به جامعه منتقل کنیم باید آثار به شکل علمی و پژوهشی منتشر شود.

سردار خضرایی ادامه داد:متاسفانه با وجود تقدیم 200 هزار شهید،آنطور که باید معارف دفاع مقدس شناساند نشده و باغ موزه دفاع مقدس با برگزاری این همایش می‌خواهد به وظیفه خود در راستای آگاهی دادن به مردم از وقایع و معارف دفاع مقدس عمل کند.

وی یادآور شد:امروز کشورهایی که خودشان عامل آغاز بزرگترین جنگ‌ها بودند موزه‌هایی ساخته‌اند که با جعل حماسه ‌ها به مردم خود تلقین می‌کنند کارهای بزرگی انجام داده‌اند این درحالی است که کشور ما در یک جنگ تحمیلی نابرابر هشت ساله به معنای واقعی حماسه آفرید بنابراین ما نیازی به حماسه‌سازی نداریم بلکه باید با استفاده از ابزارهای موجود این وقایع را به مردم کشورمان و دنیا روایت کنیم. در واقع ما باید مقتل هشت سال دفاع مقدس را بنویسیم.

«همایش ملی موزه های دفاع مقدس و گردشگری»با  برگزاری کارگاه های «کار آفرینی و اقتصاد مقاومتی» ، « پتانسیل های گردشگری دفاع مقدس» و «آشنایی با میراث دفاعی» و 3 پنل های تخصصی و با حضور اساتید ، پژوهشگران ، فعالان و دانشجویان حوزه گردشگری و دفاع مقدس در مرکز همایش های بین المللی باغ موزه دفاع مقدس برگزار در حال برگزاری است و در پایان از 10 مقاله برتر تقدیر خواهد شد.

 


١٣:٥٥ - سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٨٢٦    /    تعداد نمایش : ٥٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است