شهید رجب بیگی: از یک سو باید بمانیم که شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی، چه می شد امروز شهید می شدیم .

شهید فضل الله خودسیانی: الهی اگر طاعت بسی ندارم در دوجهان جز توکسی ندارم.خدایا فضل ترا گران نیست و شکر تورا زبان نیست.خدایا مگو چه آورده ام که درد و دوا نشوم و مپرس چه کرده ام که رسوا نشوم

شهید جعفر جعفری: چشم بصیرت را بگشا، به اطراف نظر کن، به جهان بیندیش، چه می بینی ؟ .... تو بزرگتر از آنی که فکر کنی، کل زمین و آسمان وکرات وکهکشان ها برای توست، پس به قیامت نظر کن.

شهید محمد مهاجری: خدایا : سرودمان را شنیدی ، انالله و اناالیه راجعون . خدایا : آوایمان را شنیدی، لاالله الاالله. پروردگارا، کتابمان قرآن، پیمانمان ایمان، جرممان قیام، راهمان اسلام، پیشوایمان امام، سلاحمان وحدت.

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابی در چهره اش نمایان می باشد، می بینی در حال عبادت است و از خدا می خواهد ک به درگاه د و .

شهید سید منصور بیاتیان: اگر کشته شدم مرا غسل ندهید، چون ننگ است کسی که معلمش، حسین (علیه السلام) را غسل نداده اند خودش را غسل دهند.

شهید حسن خاکسار: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند .

شهید ناصر دشتی پور: اضطراب و نگرانی از آینده و تاثر و افسوس بر گذشته از جمله موانعی هستند که اگر در روح کسی نفوذ نماید عزم و تصمیمش را در هم می شکند و او را خود باخته و مرعوب می سازد..

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

شهید ابن یامین جهاندار: خدا یا چه بگویم از آن بسیجی کم سن و سال با این که خاک سر و رویش را پوشانده و خستگی و بی خوابیا به درگاه خودش قبول کندود لبیک گفته و توسط از خدا بی خبران عراقی به شهادت می رسد .

شهید مهدی شریعتی: شما ای ملت قهرمان و ای ملت امام تذکر که هر مکتبی و هر امتحانی و آزمایشی نهایتاً کارنامه ای دارد و معیارهایی که صادق از کاذب بشناسد و مکتب ما مسلمین نیز چنین است. مکتبمان اسلام عزیز و دروسشت. اما امتحان بسی مشکل است و جهاد با نفس و قتال با کفر و نفاق است.

شهید محمد سبزی: خدایا: من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم، تنها از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی بماند ....

اوقات شرعی
اخبار > ترویج فرهنگ دفاع مقدس با نشر امکان پذیر است
صفحه اصلی > نمایش صفحات داخلی 


  چاپ        ارسال به دوست

سردار خضرایی:

ترویج فرهنگ دفاع مقدس با نشر امکان پذیر است

 

ترویج فرهنگ دفاع مقدس با نشر امکان پذیر است و این فرهنگ باید در قالب رفتار ، اخلاق و تربیت به جامعه شناسانده شود.

سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس در آیین رونمایی از فصلنامه علمی تخصصی گنجینه دفاع مقدس با بیان مطلب فوق افزود: باغ موزه دفاع مقدس با انتشار فصلنامه علمی تخصصی گنجینه دفاع مقدس گام جدیدی در راستای توسعه عملکرد موزه دفاع مقدس برداشته است.

وی گفت: امروز در یک فراز تاریخی قرار داریم که باید دفاع مقدس را به خوبی تالیف و تدوین کنیم تا دفاع ارزشمند و مقدس مردم ایران به خوبی معرفی شود.

مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت گفت: کارکردهای دفاع مقدس را نباید فقط به بیان تاکتیکی و تکنیکی مدیریت جنگ محدود کنیم و بیان مسائل تربیتی ، اخلاقی و رفتار دفاع مقدس باید در اولویت قرار بگیرد.

مشاور شهردار تهران اظهار داشت: باغ موزه دفاع مقدس یک رسانه بصری است که مردم به این موزه می‌آیند و با مسائل مرتبط با دفاع مقدس آشنا می‌شوند. یکی از ویژگی‌های باغ موزه دفاع مقدس نوشوندگی و تجدیدشوندگی آن است. برای همین است که تاکنون ۱۰۵مورد از محتوای آن تجدید و نو شده است.

وی ادامه داد: ما به این نتیجه رسیدیم که همزمان با حضور فیزیکی افراد در این محیط می‌توانیم اقداماتی فراتر از موزه انجام بدهیم. ایجاد بانک دیجیتالی با  ۴۶۰ترابایت سند، عکس، فیلم و صوت به عنوان غنی‌ترین آرشیو و بانک اطلاعاتی در زمینه دفاع مقدس اقدام بزرگی از سوی این مجموعه بوده است.

خضرایی  گفت: با استفاده از اساتید و پیشکسوتان حوزه دفاع مقدس   ۶۱عنوان برنامه را برای سال جاری در حوزه دفاع مقدس در دست مطالعه داریم تا به عنوان نظام‌نامه به ۱۰۹دستگاه مرتبط با دفاع مقدس معرفی کنیم.

وی بیان داشت: برای نخستین بار ۷۰جلد کتاب صوتی تا پایان سال جاری از سوی نشر موزه دفاع مقدس تهیه شده و نشر موزه دفاع مقدس با عمر یکساله خود توانسته است گام های خوبی برای ترویج و نشر منویات دفاع مقدس بردارد.

در پایان این مراسم با حضور سرلشکر صفوی، سردار خضرایی، امیرسرتیپ گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، امیرسرتیپ کریمی معاون پژوهشی دانشگاه ستاد فرماندهی ارتش (دافوس)، سردار هادی مرادپیری و سردار حسنی عضو هیأت تحریریه و امیر دریادار آل احمد نماینده فرمانده نیروی دریایی ارتش، از «فصلنامه علمی گنجینه دفاع مقدس و مقاومت» رونمایی شد. همچنین از سعید الفتی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران نیز تقدیر شد.

 

 

 


١٤:١٦ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٨٢٤    /    تعداد نمایش : ٤٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نقشه سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعلق دارد.
.استفاده از منابع محتوایی با ذکر منبع مجاز است